Vaše zkušenosti


V 8. třídě, když mi bylo necelých 14 let, jsem byla nucena v předmětu rodinná výchova dívat se na videozáznam, kde se názorně navlékal prezervativ na penis. Nechtěla jsem se na to dívat. Cítila jsem se velmi trapně a styděla jsem se. Sama před sebou i před svými 25 spolužáky. (M. S., 29 let, dopis VORPu)

Paní učitelka promítala dětem v sedmé třídě „instruktážní" film na téma „Vše o souloži". Dcera mé známé pak dva dny nemluvila, doteď má psychické problémy (nejmenovaná ZŠ v Jihlavě). Můj názor je, že intimnosti patří do manželské ložnice, ne na veřejnost, jinak je to pornografie, i když tomu někdo říká instruktážní film. Paragraf o narušování mravní výchovy mládeže už v našem státě neplatí? Děkuji vám za kampaň a petici. Snažím se ve svém okolí informovat co nejvíc rodičů, zjistila jsem, že mnozí ani nevědí, co jejich prvňákům či druhákům hrozí o pár let dál! Náš názor ale je, že o věcech předávání života chceme své děti informovat sami a tehdy a tak, jak uznáme za vhodné a vměšování státu či školy v této věci považujeme za hrubé porušování našich rodičovských práv. (Ing. P. O., dopis VORPu)

Moje sestra ... musela absolvovat „praktickou ukázku", která spočívala v manipulaci s kondomem. Každý žák z její třídy obdržel jeden prezervativ a dle abecedního seznamu se jej učil navlékat na násadu od smetáku. Sestra na tuto příhodu vzpomíná s nechutí a označila ji jako „frašku", neboť paní učitelka ukončila tuto hodinu slovy: „Tak, a to bychom měli." (K. S., MF Dnes, 12. 10 2010) 

Z dopisů rodičů

Dobrý den paní učitelko Předem se omlouvám za nevyžádanou poštu. Tímto Vás prosím o přijetí několika slov na téma: Počaté nenarozené dítě. Věřím, že je přijmete, stejně jak věřím v život ve svobodné společnosti v naší zemi České republice, komunikaci mezi dospělými uvažujícími lidmi. Potraty byly zavedeny v moderní době za Lenina, později se přidal Hitler, dál "rozvinutý" západ. Snadno se z lékařské přísahy odebralo:"nepodáš ženě jed k vypuzení plodu". Více

 

Nedokázal mi inteligentně odpovědět

Na střední škole nás v rámci jakýchsi informačních přednášek navštívil jeden sexuolog, jmenující se příjmením Hanzel. Více

 

Kondom na koštěti

Zkušenost mladé dívky Více

 

Copak jsme zvířata?

Sex. výchovu jsem zažil v 16 letech na střední škole (gymnázium Lanškroun) Více

 

Jsem tím poznamenaná

Na druhém stupni učitelka rodinné výchovy přišla do hodiny s prezervativem na ruce a všichni jí museli podat ruku Více

 

Masturbace - dobrá a zdravá aktivita?

Osobní zkušenost mladého muže Více

 

Zkušenost z mateřské školy

Pracuji léta v mateřské škole a s tímto problémem jsem se nejednou setkala. Více

 

Stala se terčem posměchu

Opět kondom na ruce Více

 

Nenuťte nás do role rodičů

Jsem učitelka společenských nauk na II. stupni klasické základní školy už přes dvacet let Více

 
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás