Televizi ne

Každá maminka či tatínek svým dětem rádi pustí pohádku, dokonce se s nimi na ni s chutí podívají. Ale co když děti musí být doma celý den? Televize od rána do večera není pro děti zdravá, zkusme jim vymyslet společnou zábavu. Dokonce rychle a zadarmo.
batole a puzzle
· Malování. Aby se dětem dobře malovalo a Vy neměli strach, že zatímco si odskočíte, budou obrázky na nábytku a na zdech, vytvořte pracovní plochu na zemi. Rozložte velký kus papíru (třeba starého balicího, nebo spojte více klasických lepenkou) na zem a zábava může začít. Děti mohou malovat po celé ploše, budou tak rozvíjet svou fantazii. Jistě je to bude bavit. Větším klukům můžete namalovat na papír silnici s křižovatkami a značkami, a malý závodník může s autíčky trénovat a domalovat si vlastní scenérii podle své představivosti. Menším dětem pak můžete namalovat stromy, řeku, moře a pláž. Pak stačí miláčkovi vyskládat na připravenou krajinu plyšáky a safari dobrodružství může odstartovat.
· Loutkové divadlo. Popadněte plyšáky, panenky a maňásky a zahrajte si známé pohádky. Větší děti Vám s radostí pomohou a menší se pobaví. Jistě je potěší, když budete měnit hlas a legračně se pohybovat.
· Klasika. Staré, ale dobré. Zapátrejte v paměti. Co jste rádi hrávali v dětství doma se sourozencem, nebo s kamarády? Zahrajte si na schovávanou, na slepou bábu, karty, nebo „Člověče, nezlob se!“. Malým drobátkům ukažte kouzlo domácí muziky. Vezměte vařečky, pokličky a hrnce a zahrajte si na kapelu.
vybarvování obrázku

Když děti onemocní

Někdy je potřeba, aby Vaši miláčci zůstali v posteli. Jak je potěšit a zároveň přimět, aby zůstali v teple postýlky? Zkuste jim v posteli pomocí polštářů a dek vybudovat „bunkr“, malé útočiště, kde si mohou v klidu hrát. Nebo jim do postýlky doneste velkou desku (např. kuchyňský vál) jako podklad, na kterém si mohou malovat i při pocení. Když budete mít čas, vlezte si ke svým drobkům do postele také. Povídejte si, čtěte pohádky a prohlížejte obrázky. Dětem to udělá radost.
Každá maminka i tatínek má se svými ratolestmi určité rituály a samozřejmě je umí zabavit. Zde je jen pár tipů pro inspiraci, když hračky omrzí a televize už bylo dost.

Mohlo by se vám také líbit: