Naplánovali jste si s vaší přítelkyní společnou dovolenou v horách a prozatím nemáte zjištěné ubytování a neznáte ani přesnou lokalitu, kam se vypravíte? Pak byste to mohli pojmout třeba jako překvapení a navrhnout přítelkyni toto: „Co kdybychom letos jeli do Rokytnice nad Jizerou a prošlápli si vrch Studenov, zavítali k Mumlavským vodopádům, vystoupali vzhůru k prameni Labe a prohlédli si monumentální Labskou boudu?“ Za slunečného počasí jsou západní Krkonoše nesmírně poutavé a atraktivní a potkáte tu spoustu zvídavých turistů. A i samotná Rokytnice je krásné, malebné městečko, kde se vám určitě bude líbit.

krása Krkonoš

Jakmile máte vyhráno a přítelkyně nadšeně souhlasí a těší se, až konečně obuje trekové boty, navlékne bundu a batoh a vydáte se spolu směrem k Harrachovu, otevřete botník a zjistíte, že její pohorky jsou již popraskané, mají dokonce děravou podrážku a že by byly voděodolné, o tom nemůže být řeč. Nespoléhejte v horách na stabilní slunečné počasí a běžecké tenisky, pořiďte přítelkyni boty nové, s membránou, s kvalitní podrážkou, pohodlné, lehké a atraktivní i vzhledově.

Trekové boty do hor nakoupíte i na About You. Sleva About You 25 se vztahuje i na tyto výrobky, stačí vyhledat dle klíčových slov, například „dámská treková obuv“ a výsledkem je pestrá nabídka mnoha bot, počínaje letními sandály a konče botami nízkými a kotníkovými.

horská turistika

Nabídka je natolik pestrá, že vám zabere delší čas se v ní řádně zorientovat. Modely lze řadit podle oblíbenosti, ale nejlépe podle ceny, a sledovat, zda obuv disponuje voděodolnou membránou. Vyberte si několik modelů, co připadají v úvahu, a mezi nimi se rozhodujte podle jednotlivých kritérií, například podle funkčnosti, materiálu, typu podrážky, přizpůsobivosti povrchu terénu, designu i ceny. I za relativně nízkou cenu pod dva tisíce korun lze pořídit velmi kvalitní trekovou obuv vhodnou nejen do hor, ale třeba i pro chůzi po městě, na nákupy, na procházky parkem či lesem, anebo na běhání v přírodě.

Mohlo by se vám také líbit: