Mnoho lidí žije v přesvědčení, že když mají rádi sami sebe, je to něco špatného, ne-li zvrhlého. Říkají, že je správné je myslet na druhé, a že když řeknou ne, bude to považováno za drzé a arogantní. Jenomže tak to vůbec není. Pokud totiž chceme v přítomnosti dosáhnout pocitu trvalého štěstí a pocitu spokojenosti, je v první řadě třeba mít rád sám sebe. A pokud to tak neumíme, a ani nedokážeme, nastal nyní nejvyšší čas se naučit milovat sám sebe a stavět sebe sama na první místo v přítomném čase.
znamení sebelásky

Láska k sobě je základ vnitřní spokojenosti

Pokud totiž máme rádi sami sebe, usadí se v nás jakýsi vnitřní klid a ovlivní to i kvalitu našich mezilidských vztahů.
Ø  V ten moment, kdy pochopíme a procítíme lásku sami k sobě, máme také druhým co nabídnout.
Ø  Lásku si tím dovolíme také přijímat i od ostatních.
Ø  Lásku nyní můžeme i rozdávat, protože již máme z čeho.
Ø  Prospěme tím i druhým, protože již nemáme vlastně potřebu nikomu závidět, ani nikoho pomlouvat.
Ø  Když totiž máme rádi sebe, a ceníme si sami sebe, máme rádi a ceníme si i těch druhých.

Dost bylo sebekritiky

Kritizování sebe sama nikdy nic nezmění. Odmítněme rázně a tvrdě kritizovat sami sebe. Přijímejme sami sebe přesně takové, jací jsme. Myšlenka a slovo mají ohromnou sílu. Proto, když se kritizujeme, jsou naše změny, ale i život okolo nás a v nás negativní. Zato, když se stále a za vše chválíme, naše změny a vše s tím spojené bude pouze a jedině pozitivní.
Ø  Chovejme se k sobě tak, jak bychom chtěli, aby se k nám někdo choval, jak by s námi hovořil a jak by se o nás staral.
dívka s balonkem

Nesrovnávejme a nezáviďme

Zároveň platí, že když někoho oceníme, neznamená to, že jsme sami horší. Pokud někoho vyzvedneme za to, co udělal a jak se zachoval, není to znakem naší slabosti, ale naopak ukážeme, že jsme natolik silná osobnost, že si nejenom všimnete prokázaného dobra, ale navíc ho dokážeme také patřičně ocenit.

Mohlo by se vám také líbit: