Velmi krásné, se nachází jižně od ostrova Korčula a je složeno z jednoho většího ostrova Lastovo a několika blízkých ostrůvků. Ostrov Lastovo je poměrně malý, žije na něm něco málo kolem 1 200 stálých obyvatel a je tam krásná zátoka a mnoho úžasných míst ke koupání. Tento malý ostrov má celkem sedm malých obcí, z nichž je právě obec Lastovo to největší. Místní obyvatelé se živí zejména zemědělstvím a rybolovem a jeho zpracováním. Tento ostrov není v současné době turisty až tak hojně navštěvován jako jiné oblasti v Chorvatsku, ačkoliv je zde příroda krásná. Ten, kdo vyhledává dovolenou, kde není turista hlava na hlavě, tak je pro vás toto místo ideální.
velké vlny
Toto souostroví se stalo v roce 2006 chráněnou krajinnou oblastí, které zahrnuje 46 ostrůvků a útesů. Ať se podíváte na jakoukoliv stranu, čiší z ní pohoda a hlavně krása. Na toto souostroví se dostanete pouze trajektem a to ze Splitu nebo z poloostrova Peljašec konkrétně přes ostrov Korčula. Čím se budete vzdalovat dál od pevniny, tak turistických ruch bude pomaloučku slábnout. Je zde ale mnoho krásných a zajímavých míst a my vám nyní poskytneme pár tipů, kam se podívat, pokud se právě chystáte navštívit tuto destinaci.
Palác římského vládce– za návštěvu rozhodně stojí Diokleciánův palác, a vyšlápněte si hezky až na věž, odkud je opravdu nádherný panoramatický výhled jak na město, tak i moře.
západ slunce
Korčulské divadlo– na ostrově můžete navštívit divadlo, které je slavné tím, že se hraje pod širým nebem, což u nás není až tak obvyklé, když opomeneme Český Krumlov a Otáčivé hlediště.
Korčula– na tomto ostrově naleznete také stejnojmenné město, tam se narodil významný objevitel Marco Polo. Můžete navštívit věž, která se jako jediná zachovala z původního rodného domu právě Marca Pola.
Kamenné tržiště– při procházce Korčulou rozhodně nezapomeňte navštívit kamenné tržiště taktéž pod širým nebem, které je obehnané hradbami z dřívějších dob. Další dominantou je také katedrála sv. Marca.

Mohlo by se vám také líbit: