Pamatujete na doby, kdy se člověk na kole fakt nadřel, obzvlášť když mu odešla takzvaná přehazovačka, nebo problémy s padáním řetězu, to také nebylo nic výjimečného. Úplně nejhorší byl prudký kopec, kdy jste kolo tlačili vedle sebe a šlapali po svých, na čele kapky potu. Vzpomínáte, to byli zlaté časy že? Doba pokročila, k dispozici už jsou ultra super vymakaná jízdní kola, ale ty už potkáte málokdy, protože ty teď rozhodně nefrčí!

večerní jízda

Trendem dnešní doby jsou takzvaná elektro kola, nebo elektro koloběžky dle libosti. Když si budeme chtít koupit lepší kolo cenově si připlatíme, a to už se nám za tu cenu nabízejí i elektrokola. Upřímně, kdo by nechtěl kolo, které za vás tu největší námahu odmaká, tedy žádné funění do kopce, žádné tlačení kola do prudkého kopce, to už je jen minulost.

S těmito koly jako by se roztrhl pytel, vybírat můžete z různých značek a nejen to, dokonce můžete rozlišovat, zda chcete kolo do města, do terénu, nebo zkrátka kombinované. Na výběr jsou i různé barvy a rozlišení podle pohlaví dokonce se nám nabízejí i dětské.

Za plně vybavené elektro kolo už si tedy pěkně připlatíme, některé vyjdou cenově už jako hodně ojetá auta. Nezoufejte, jsou i levnější a cenově dostupné pro každého.

jízdní kola

Co si o těchto kolech myslíte vy? My si tedy myslíme, že klasika je prostě nejlepší. Požitek z jízdy musí být přeci se vším všudy, tedy i s námahou. Pro starší lidi čili aktivní seniory, to může být fajn, mohou jezdit na kole s vnoučaty, tedy nemusejí mít už žádný strach, že by jim nestačili anebo se jim šikne na kratší nákup a vyřizování po úřadech. Takové kolo ocení i lidé s omezením pohybového aparátu čili lidé, kteří se nemohou moc namáhat sportem. V hlavní řadě buďte opatrní zejména pokud jste na kole v silničním provozu, dodržujte pravidla!

Sportu ku zdraví, hlavně ať jízda baví!

Mohlo by se vám také líbit: