Kompresor nám produkuje stlačený vzduch, který můžeme používat všude možně. Pokud bychom potřebovali třeba mobilní zařízen, tak si jej můžeme půjčit.

Kompresory nám usnadní život

Široké využití

Stlačený vzduch lidstvo opravdu hojně používá, a to k různým účelům. Když se podíváme na první doložené použití, tak se vzduch stlačoval za pomocí měchu, kdy se za pomocí kyslíku podporuje hoření. V dnešní době už jsme úplně jinde, protože k jeho získání máme kompresory, jež mohou dosahovat opravdu vysokého výkonu. K pohonu se běžně požívá elektrická energie, protože stoj zapojíme do zásuvky a můžeme naplno pracovat. Výrobci dbají také na ekonomičnost provozu, takže Vás nebude stát spoustu peněz.

starý kompresro

Základní dělení máme na pístové a šroubové kompresory. Druhý typ je určen na místa, kde potřebujeme stálý přísun bez častého vypínání. Kde se kompresory používají? Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět, protože využití je velmi široké. Můžeme jej požívat třeba k huštění pneumatik, pohánění pneumatického nářadí, lakování, čištění od nečistot s prachem a nespočet dalších možností.

Zapůjčení stoje

Ve firmách, kde je zatížení potřeba často je nejlepší zakoupit nový stroj, přičemž když seno něj budeme dobře starat, tak bude sloužit. Samozřejmě bychom se neměli dívat jenom na cenu, protože záleží na zpracování s konstrukčním řešením a také použitých materiálech, takže se vyplatí vsadit na ověřené výrobce. Musíme zvážit veškeré parametry, aby stroj poskytoval dostatečný tlak vzduchu a bylo jej ve vzdušníku dostatek. Také záleží na tom, za jak dlouho zatížení dosáhne požadovaného tlaku.

mobilní kompresor

Ovšem u mobilních kompresorů se pohybujeme ve vysokých částkách, a proto se v mnoha případech vyplatí více půjčovna kompresorů. Jedná se o půjčovnu, která poskytuje profesní stoje i nástroj, jenž slouží třeba k pískování či lakování. Jestliže byste si chtěli něco zapůjčit, tak stačí přejít na webu do sekce objednávek, kde máme zobrazeno dostupnost a můžeme si tam snadno zajistit objednání potřebného stoje či příslušenství.

Mohlo by se vám také líbit: