Ono je úplně jedno, kolik lidí tam něco hledá, nebo něco dává. Je to prostě většina, a to by mělo být směrodatné. A proto by se uživatelům mělo vycházet vstříc. To, co chystá tento kanál udělat, zcela jistě uživatele nepotěší, i když to zase nějak moc kanál neovlivní. Tedy myslím tím jeho návštěvnost.
logo youtube
Plánuje se totiž (výhledově) zrušení „dislíků“, jak to nazýváme my, nemaje na toto slovíčko český ekvivalent. Míní se tím palec dolů. Tedy jakákoli negativní reakce vůči videu, autorovi, nebo obsahu všeobecně, se vyjádřila tímto palečkem a bylo to. A nyní má toto tlačítko zaniknout.
Ne, není to hoax, protože tato informace byla potvrzena na kanálu Creator Insider, který YT patří, a kde informuje o svých novinkách a skoro veškerém dění v budoucnosti.
Tam se o tom hovoří v tom smyslu, že by autor videa získal možnost dislike vypnout. Což je totéž, jako by tam nebylo. Autor pak nebude mít sám přehled, zda svá videa vylepšovat, či nikoli, když jsou přece diváci spokojeni. Ti dají samozřejmě palec nahoru a ti ostatní mohou nahlas nadávat.
Také se bere v potaz ta cesta, že by každý, kdo tlačítko paleček dolů dá, musel by zdůvodnit proč. Je to sice také špatný krok, ale pořád lepší než ten předchozí. On každý není „psavec“, takže raději, než aby zdůvodnění napsal, nedá nic a jde od toho pryč.
Nu a poslední řešení, které se navrhuje je právě to, že se dá volba „nelíbí“ pryč úplně. Což je již naprostý extrém, který zabrání uživatelům ve vyjádření negativního názoru. Jako za komunistů, nemáš správný názor, tak se nesmíš vyjádřit.
palec dolů
Jistě, lze to zneužít. Někdo dá palec dolů aniž video viděl. Pak tedy přidat funkci, která by zabránila dát dislike tomu, kdo to neviděl, řekněme alespoň do poloviny. To by přece neměl být takový problém. Jistě, nevím, jak by se to řešilo technicky, ale jistě by to šlo.
Na závěrečné rozhodnutí si musíme počkat a budeme doufat, že nám palec nevezmou.

Mohlo by se vám také líbit: