Abychom alespoň částečně uspořili v domácnosti elektrickou energii, rozhodně se vyplatí vyměnit náš starý elektrický spotřebič za nový, který bude mnohem úspornější. Takovou to výměnou starého elektrického spotřebiče je totiž možné ušetřit značné částky z našich běžných výdajů za elektrickou energii. Neboť mnohé ze starších elektrických spotřebičů v našich domácnostech mají daleko větší spotřebu elektrické energie, než je nutné. Z toho důvodu se rozhodně vyplatí vyměnit například staré:
· chladničky
· mrazničky
· myčky nádobí
· pračky
· sušičky prádla
· varné desky
žena v pračce

Chladničky

Nejvíce elektřiny v našich domácnostech spotřebují takové elektrospotřebiče, které jsou zapnuté takřka nepřetržitě, jako jsou například chladničky a mrazničky. Mnohé z takovýchto moderních elektrospotřebičů mají již spotřebu elektrické energie až o třetinu nižší, než ty staré. Pokud se již k pořízení nové chladničky rozhodneme, měli bychom volit takové elektrospotřebiče, které jsou označené funkcí No Frost, případně Frost Free. V takovýchto chladničkách se nevytváří námraza, čímž je ušetřený čas s jejich odmrazováním, ale šetří nám i spotřebu elektrické energie. Je to dáno tím, že námraza, která se ve spotřebiči vytváří, významně navyšuje spotřebu elektrické energie chladničky. Zrovna tak bychom měli mít při výběru nové chladničky na mysli, že příliš velký spotřebič má opět větší spotřebu elektrické energie. Pokud v chladničce totiž máme uloženo přiměřené množství potravin, při jejím otevření se mnohem lépe udrží vnitřní teplota uvnitř.
tři chladničky
Na trhu jsou v současné době dostupné moderní chladničky, které disponují i takovými, pro nás zajímavými funkcemi, jako jsou kupříkladu:
· O něco chladnější zásuvky pro uskladnění masa, anebo ryb.
· Zásuvky, které disponují řízenou vlhkostí. Jsou určeny pro uskladnění zeleniny a dalších potravin, aby vydržely mnohem déle čerstvé.
· Rychlochlazení, anebo rychlozmrazování.
· Programy dovolená, které omezují spotřebu elektrické energie a současně zabraňují vzniku plísní, či pachů v chladničce.

Mohlo by se vám také líbit: