Věřím, že nikomu z nás není příjemné, když se dočkáme odmítnutí! Kdo nikdy nezažil bolest, kterou mu způsobí jeho láska, partner, zaměstnavatel odmítnutím? Kdo? Věřím, že nikdo takový neexistuje. Každý z nás ví, že v daný moment je to bolest neuvěřitelná. Jako kdyby vám na hrudi seděl hroch. Nebo spíš ležel a spal. Je těžší a těžší. Každý z nás se s tím musí nějak poprat a důstojně situaci vyřešit a docílit toho, že bolest nebude zničující a neovlivní nás na celý život.
zlomené srdce
Můžu si za to sám!
Největší chybou je, když si po tom, co uslyšíte, že vás dotyčný nechce, řeknete, že je to vaše chyba. Máte pocit, že jste nedali dostatek, že jste udělali něco, co zapříčinilo toto odmítnutí. Máte pocit, že nejste dost chytří, dost krásní, dost bohatí, na úrovni či dostatečně intelektuální. Prostě si myslíte, že si za to můžete sami, protože nejste dost dobří.
Chyba lávky!
To, že vás váš vysněný partner nemiluje a nechce, není většinou přímo vaše vina. Prostě hledal něco jiného. Něco, co vy nemáte. Nebo máte, ale on to ve výsledku nechce. Věřte ale, že nejste špatní. To, že jste ve druhé straně nevyvolali dostatečné sympatie či snad lásku bude spíše zásluhou chemie. NELZE NIKDY NIKOHO NUTIT, ABY VÁS MILOVAL. Tato cesta prostě nefunguje.
Co s tím?
1. Představte si, že vašeho vyvoleného odmítnul již někdo jiný!
Asi to je slabá útěcha, ale alespoň na moment by vám mohlo být lépe, kdybyste si představili, že vašeho vyvoleného někdo nechal čekat již před vámi.
2. Naučte se NE přijímat
Od útlého věku jsme se učili, že slovo NE znamená negaci a proto máme problém toto slovo přijmout. Svět se i přes toto slovo bude točit dál. Vy situaci stejně nemůžete změnit, i když máte dojem, že ano. A čím víc se budete litovat, smutnit a trápit se, tím horší to bude. Musíte jít dál. Musíte se mít i nadále rádi. A hlavně, neptejte se proč! Prostě to tak je!
násilí páchané na ženách
3. Všechno zlé je k něčemu dobré
Pokud vám to zcela nepomáhá, myslete na to, že je to tak lepší. Co když třeba by se vám znechutil? Co kdyby na vás neměl čas? Co kdyby vám ubližoval? A to samé v práci. Co kdyby byl špatný tým a nadřízený by vás vykořisťoval? Prostě použijte techniku KYSELÉ HROZNY. Předmětu vaší touhy prostě přiřknete negativa a tím se oprostíte od touhy.
Hlavně neztrácejte hlavu a myslete na to, že VŠECHNO JE SPRÁVNĚ, a že všechno na světě se děje proto, aby váš život a životní styl byl pro vás ten nejlepší!

Mohlo by se vám také líbit: