Většina lidí při otázce, zda pravidelně cvičí, odpovídá protiotázkou, zda je sex cvičení. My jsme se zaměřili na výpočet toho, kolik kalorií spálíte během jednoho sexu. Došli jsme k závěru, že je to dobrá podpora zdraví a že několik desítek kalorií skutečně spálíte, pokud budete dodržovat některá pravidla a nahlédnete do našich tabulek, ve kterých se dozvíte, co všechno může spalování kalorií při sexu ovlivnit.

tři obézní ženy
Studie o obezitě

Sexem ke spalování kalorií se zabývala také jedna britská studie, které ale ukázala, že průměrný pětatřicetiletý muž, který má sex, jenž trvá pouhých šest minut, spálí během této činnosti přibližně jednadvacet kalorií, což je jenom o čtrnáct kalorií více, než jaké by spálil během sezení u počítače a pojídání křupek. Pravda je sice trochu jiná, ale ani tak si nemůžete dovolit vyměnit posilovnu nebo fitness centrum za postelové hrátky s partnerkou v ložnici.


Co všechno se podílí na tom, kolik kalorií při sexu spálíte?

– Pohlaví
– Typ polohy, kterou při sexu praktikujete
– Zda polohy při sexu měníte
– Délka erotické předehry
– Délka samotného aktu
– Množství svalové hmoty
– Kardiovaskulární objem
– Typ vaší partnerky

erotické prádlo
Sex nenahradí posilovnu ani fitcentrum

Sex sice skutečně nenahradí pravidelné cvičení, ale může k němu dopomoci. Rozhodně není sex překážkou a neubírá člověku fyzické síly před sportováním. Mýtus o tom, že sex před sportem je zakázaný, protože ubírá sportovci sílu na sportovní výkon je dlouholetý mýtus, který má kořeny už někdy před naším letopočtem. Podle této povídačky sex odplavuje z těla muže mužnost, energii a bojovnost.

„Sex vás dělá šťastným a šťastní lidé neběhají míli za tři minuty a čtyřicet sedm vteřin“, řekl běžec za Spojené státy americké Myrty Liquori. Něco málo pravdy na tom nejspíš přece jenom bude.

Mohlo by se vám také líbit: