–          Informátora – Je ideální, když máte někoho, kdo vás na prodávající nemovitost upozorní ještě předtím, než skončí v dražbě. Pak máte šanci být první, a to je nesporná výhoda. Prodávající potřebuje prodat a proto se „chytne“ první solidní nabídky a nepustí ji. Tedy většinou, pokud to není nějaký vyloženě riskující člověk. Pokud na takovou informaci přijdete až poté, co vyjde oficiálně, respektive vědí o ni už všichni potencionální zájemci, tedy je velká šance, že nebudete první, o koupi přijdete.

–          Právníka –Nikdy nevíte, jak a čím je nemovitost zatížena. Proto potřebujete spolehlivého právníka, aby pro vás dokázal spolehlivě očistit nemovitost od právních vad. Obzvlášť, pokud je nemovitost zatížena exekucí kvůli věřitelům.

–          Rychlost –Musíte být rychlí. To souvisí i s bodem jedna. Kdy jsme hovořili o informátorovi. Rychlost je prostě ve světě byznysu velmi důležitá.

Co je ještě důležité?

Nejenom vědět, co exekuce znamená a je, ale také znát dobře její proces. Ten se dělí na tři části:
–          1.Nařízení exekuce
–          2.Příkaz k prodeji
–          3.Dražba

1.      Každá část této exekuce je něčím specifická a řídí se samostatnými zákonitostmi. První, co se stane je to že věřitel, kterému dlužník dluží a nedohodl se s ním jinak, navštíví exekutor a dá tak impuls k exekučnímu řízení. Exekutor má pak patnáct dní na to, aby kontaktoval soud a ten má pak dalších patnáct dnů, aby vydal pověření a nařízení exekuce. Do dalších patnácti dnů od doručení pověření potom soudní exekutor zasílá všem účastníkům vyrozumění o zahájení exekuce.

2.      Pokud dlužník nezareaguj na výzvu o zaplacení, ani se nijak nedohodl, nastává fáze příkazu k prodeji. Vy ale stále máte možnost se domluvit přímo s věřitelem. Vyjde vás to mnohem levněji, protože nebudete platit výlohy exekutora, tedy jeho vysokou provizi!

3.      Pokud nedojde ani k dohodě s exekutorem, například na splátkovém kalendáři a podobně, ani s věřitelem, následuje samotná dražba.
Přejeme, abyste byli vždy na pozici příjemné, nikoli tedy na pozici dlužníka.

Mohlo by se vám také líbit: