Není JAR jako jar
Jihoafrická republika, které se zkráceně říká JAR, je jedním z nejvyspělejších afrických států. Cesty do této pohádkové země se dnes již nemusíte obávat. Dříve zde sice byla vysoká kriminalita, a řešili zde mnoho problémů s AIDS (počet nakažených dosáhlo počtu až 5,2 milionů lidí). Dnes je však tato země mnohem více kultivovaná, a tak pokud ji navštívíte, a budete dodržovat základní pravidla této země, potkáte tu jen samé kladné zážitky.

Bezpečnostní situace
V této zemi je lepší počítat s vysokou mírou kriminality, proto není vhodné u sebe nosit větší obnos peněz, foťák, videokameru, mobilní telefony ani doklady. Raději vše nechte v sejfu ve svém hotelu. Po setmění raději nevycházejte ven, nezastavujte se na odlehlých místech, a pokud budete cestovat autem, raději mějte okénka zavřená a dveře zamčené.

Léto v zimě
Vydat se do této země je opravdu nejlepší od října do března, protože to zde mají pravé léto. I když slunečné počasí v JAR převládá v průběhu celého roku, patří totiž mezi státy s největším počtem slunečních dní. Přivítá vás zde subtropické podnebí s opravdu horkým létem.
Vízová povinnost byla zrušena již v roce 2003, proto vám dnes stačí cestovní pas. Časový posun je ovšem pouze hodinový, i když cesta letadlem vám zabere skoro půlden. Jestli se rozhodnete vycestovat do této krásné země, raději se nechte očkovat proti žloutence, tetanu, tyfu a hepatitidě typu A a B. Jinak žádná velká očkování nepotřebujete, jen snad repelent proti tamním komárům.

Koupání
V okolí hlavního města najdete mnoho překrásných pláží, které splňují představy o ráji na Zemi. Povalovat se u moře tedy můžete od rána až do večer, ovšem nezapomeňte se pořádně namazat opalovacími krémy s vysokým faktorem.  A když budete mít štěstí, uvidíte v dáli ohromné velryby. Ve stojatých vodách se ale nikdy nekoupejte, hrozí vám totiž napadení krokodýly.

Mohlo by se vám také líbit: