Kdo z nás nepoužívá sáčky, že? Většina z nás je využívá denně a to zcela automaticky, bez toho aniž by přemýšlel o tom, jak je naše planeta zatěžována.

Používejte opakovaně sáčky a vybírejte je chytře!

Sáček je něco co vnímáme zcela automaticky, když přijdeme do obchodu, automaticky po něm saháme, abychom si mohli nabrat pečivo, ovoce či zeleninu, doma pak nákup vyložíme a sáčky, které jsme si přinesli, obvykle vyhodíme. Balíme do nich svačiny a nejrůznější věci, bereme je jako samozřejmost a ani si neuvědomujeme, že jich ročně využijeme neskutečné množství. Můžeme to zkusit chvíli i bez nich, abychom ulehčili naší planetě, ale můžeme se také naučit snížit jejich spotřebu tím, že je budeme používat opakovaně.

pexels-photo-4585560

Chytré uzavíratelné sáčky

Běžné mikrotenové sáčky se lehce potrhají, s dírou nám pak sáček moc neposlouží a tak jej vyhodíme. Mnohdy ale vyhodíme do koše i sáček, který by se klidně dal znovu využít, ale proč bychom to dělali, když jich doma v šuplíku máme ještě pořádnou zásobu, že? To je ale chyba a přispíváme tím tak ke znečišťování a oslabování naší planety. Proto to zkuste jinak. Rychlouzavírací sáčky se zipem mohou být tím pravým řešením. Jejich obrovskou výhodou je právě možnost využít rychlého a pevného uzavření sáčku a i to, že oproti běžným mikrotenovým sáčkům jsou vyráběny z odolného a dostatečně pevného materiálu.

pexels-photo-7152249

Pro běžný den

Uzavírací sáčky jsou odolnější a pevnější, nelze je tak snadno protrhnout a není nutné je vyhazovat do koše. Díky možnosti uzavření obsahu sáčku do nich pak můžete dát prakticky cokoliv a budete mít jistotu, že obsah sáčku je chráněný a v bezpečí. Materiál je navíc voděodolný, chrání před ušpiněním a je vzduchotěsný. Proto se hodí i pro úschovu potravin, bylinek nebo například koření. Díky tomu získáte praktického pomocníka pro každý svůj běžný den. Při pravidelném a především opakovaném používání u vás doma, snížíte spotřebu sáčků na minimum a uděláte tak i něco pro tu naši krásnou a stále více ohroženou planetu.

Do uzavíratelných a pevných sáčků můžete opravdu dát cokoliv, na co si jen vzpomenete. Vyrábějí se v různých velikostech, takže si určitě i vy najdete ten správný rozměr, který zrovna potřebujete.

Mohlo by se vám také líbit: