Pokud patříte mezi milovníky motorek, tak vám jistě není potřeba představovat značku Harley-Davidson. Koneckonců ji znají i lidé, kteří na motorkách nejezdí a nic o nich neví. Je málo společností, které by přežila tolik děsivých situací jako byly dvě války, několik větších i menších hospodářských krizí, nebo obrovská konkurence. Tato společnost existuje od roku 1903 a stále se drží na předních místech výrobců a dodavatelů motocyklů.

Mnoho motorkářů se ovšem do koupě této značky bojí, protože o ní panovalo mnoho předsudků, které možná v určité době byly pravdivé, ale doba se mění a s ní také tato společnost. Co většinou milovníky silných strojů od koupě Harley-Davidson odradilo?

1. Vysoká cena – tato značka nikdy nepatřila k nejlevnějším a byla tak považovaná za značku pro bohaté, což mnoho lidí odrazovalo.

2. Velká a těžká konstrukce – modely těchto motorek se vyznačovaly vždy tím, že byly velké, mohutné a velice těžké, takže s nimi nemohl manipulovat každý.

3. Starší klientela – vždy se mělo za to, že na Harley-Davidson jezdí jen postarší motorkáři, členové gangu a odpadlíci.

4. Pomalá jízda – i když nejste příznivcem silničních motorek, jistě si chcete užít příjemně rychlou jízdu a ta s modely Harley-Davidson dlouho nebyla možná.

To všechno možná byla v minulosti pravda. Jenže Harley-Davidson přišel s novými, lehčími, rychlejšími a cenově i designově přijatelnějšími modely. Jedním z nich je například Dark Custom. Ten se soustředí na mladší věkové skupiny, které by si rádi jízdu na stroji od legendární značky užili. Tento model má vyšší výkon a rozhodně na něj nenajdete nablýskané chromy, jak je na motorkách Harley-Davidson běžné.

Dark Custom má čisté a velice jednoduché linie, spojené s černou barvou a vhodnými doplňky. Zároveň není ani tak velký, ani těžký jako předchozí modely, takže s ním dokáže jezdit skutečně každý. Je tak vhodný jak pro muže i ženy a dokonale padne i do prostředí města, a to díky svému úžasně jednoduchému ovládání.

Mohlo by se vám také líbit: