Ať už kupujeme jakýkoliv výrobek či službu, vždy chceme, aby fungoval přesně tak, jak nám bylo slíbeno, a aby dlouho vydržel. To však v současné době není takovou samozřejmostí, jak by se mohlo zdát. A je to jen pochopitelné, přeci jen, pokud budete muset často kupovat nový přístroj či náhradní díly do něj, pak na tom výrobci i prodejce jen vydělají. Jediný, kdo na tom prodělá, budete vy.

U služeb je tento problém někdy ještě větší. Dejme tomu, že chceme jít k nové kadeřnici. Jak ale budeme vědět, že je opravdu tak dobrá, a že nám vytvoří přesně takový účes, jaký si představujeme?

reference1

Jednou z možností je porovnání ceny. To lze samozřejmě použít. Obecně lze říci, že čím dražší produkt, tím je i kvalitnější. Avšak existují i výjimky, a na toto pravidlo nelze plně spoléhat. Avšak můžeme si být jisti, že opravdu nízká cena také znamená opravdu nízkou kvalitu. Přeci jen, je potřeba někde ušetřit, a výrobci si ze zisku ukrajovat rozhodně chtít nebudou.

Mnohem lepší možností, i když poněkud složitější, je najít si na daný produkt či firmu reference. To v dnešní době internetu není až tak složité. Často je najdeme i na stránkách daných firem. Ovšem zde je potřeba si uvědomit, že zde nebudou uveřejněna záporná hodnocení. Proč také, vždyť to by dané firmě rozhodně neprospělo.

reference2

Proto je lepší podívat se na nějaký nezávislý portál, kde najdeme hodnocení nejrůznějších firem či produktů. Zde si budeme moci udělat poměrně přesnější představu. Avšak i zde je potřeba dávat si pozor. Firmy si totiž občas platí lidi, aby jim na tyto servery psali pozitivní recenze. A naopak, například naštvaný bývalý zaměstnanec může psát špatné, aby danou firmu poškodil.

Zde je poroto dobré sledovat spíše převažující trend. Ten nám nejlépe řekne, zda skutečně daný výrobek či služba stojí za tu částku, kterou po nás chtějí.

Mohlo by se vám také líbit: