Všichni víme, že bychom měli dodržovat pitný režim. Každý máme jiné potřeby kolik toho vypít, ale měli bychom dodržovat jisté minimální množství, jinak nepříjemně zatěžujeme ledviny a to se nám jednou může vymstít. Občas si ale lidí pletou pitný režim a zadržování vody v těle. Pokud vám lékař řekne, že vaše tělo zadržuje vodu, neznamená to, že hodně pijete a málo chodíte na záchod. Zadržování vody v těle má na svědomí nedostatečná činnost srdce nebo jiný zdravotní problém, ale rozhodně byste neměli omezovat přísun tekutin. Pokud vám otékají nohy a celkově se cítíte oteklí, můžete mít problém se zadržováním vody v těle. Je několik způsobů jak tělu a odvodnění pomoct a léky by měly být až poslední možností.

čaj

K odvodnění můžete využít močopudné jídlo, ale mnohem praktičtější je odvodňovací čaj. Možná se podivujete, jak pitím tekutiny můžete zároveň odvodňovat tělo, ale tekutina, kterou vaše tělo zadržuje převážně v oblasti kotníků a dolních končetin a proto odvodnění není otázkou častějšího močení, ale pitím odvodňovacích čajů, které pomůžou nastolit rovnováhu sodíku v organismu, který je především odpovědný za zadržováním vody.

čaj

Dodržovat pitný režim znamená mít neustále poblíž sebe nějaký hrnek či nádobu s tekutinou. Pokud nemáte rádi čistou vodu, jsou čaje další zdravou možností, abyste zbytečně nekonzumovali cukry v sladkých limonádách a zároveň čajem můžete pomoct svému tělu s různými neduhy. Bylinkové čaje, které jsou pečlivě smíchány z léčivých bylin, vám pomohou s trávením, hubnutím, při nachlazení, při nadýmání, ale také při problémech se zadržováním vody. Čaje si můžete vařit během celého roku, nemusíte je pít jen v zimě na zahřátí, ale můžete je pít i vlažné v létě na osvěžení. Bylinkové, zelené, černé i ovocné, výběr je skutečně široký, stačí si vybrat dle nálady. Tak který zvolíte vy?

Mohlo by se vám také líbit: