Sametová revoluce vnesla do společnosti mnoho změn a jedna z nich se týkala trávení volného času a pobytu v přírodě. Turistika, horolezectví, cykloturistika, vodáctví, bezmotorové létání a další aktivity provozované v terénu měly v naší zemi již tou dobou hluboko zapuštěné kořeny a tak nebylo divu, že rostl zájem i o moderní outdoorové vybavení.

výprava do hor

Toto zboží se velmi dobře prodávalo i přes vyšší nákupní ceny a stejně tak je tomu i dnes. Zájem o tento životní styl neutichl a možná, že i v souvislosti se současnou virovou epidemií zaznamená další růst. Podstatné ovšem je, že obchodů s outdoorovým vybavením je mnoho, a že sortiment je dnes již natolik pestrý, že si na své přijde i ten nejnáročnější zájemce.

horský terén

Do hor s pronajatou dodávkou

Jednou z možností, jak zorganizovat výpravu do hor, je vycestovat s pronajatým vozem větších rozměrů z půjčovny dodávek Praha, který pojme bez problémů celou výpravu i se zavazadly. Je to výhodné z několika důvodů: Cestujete pohodlněji, sedadla jsou prostornější a ve voze je více místa na nohy. Pohybujete se všichni v terénu v jednom vozidle, takže odpadá starost o organizaci přesunů z místa na místo a spolu s tím i potíže při plánování nadcházejícího programu. Je možné využít tažného zařízení pro připojení přívěsu nebo nosiče jízdních kol a mít s sebou sportovní potřeby, které by se nevešly do zavazadlového prostoru osobního auta.

Horských terénů pro různé aktivity je u nás dostatek, nemusíte kvůli tomu cestovat až do Švýcarska, Francie či Španělska, naopak doporučit vám můžeme oblasti, kde lze provozovat horskou turistiku bezpečně a bez davů podobně zaměřených nadšenců. V červnu a v září jsou v tomto směru ideální vysoké Tatry, v letních měsících jsou dobrou volbou Krušné, Orlické a Jizerské hory, zapomenutý kraj, kde se dobře jezdí na kole, jsou Novohradské hory a Lužické hory.

Mohlo by se vám také líbit: