Brigáda je skvělou možností, jak si přivydělat například při studiu a mít vlastní zdroj peněz. Za pomoci webové portálu je hledání práce mnohem snadnější.

Brigádní pracovní poměr

Přivýdělek se hodí

Tento pracovní poměr většinou nebývá příjmem, ze kterého bychom dokázali vyžít, ale v řádně situacích je to skvělá možnost, jak navýšit své příjmy a netrávit v práci celé dny. Brigády jsou ideální v době studia na střední a vysokém škole, protože v tomto období se rozhodně hodí mít vlastní příjem. Na druhou stranu chodíme do školy, takže plný úvazek nepřipadá v úvahu, proto právě tento typ úvazku se dá se školou skvěle zkombinovat.

zkrácený úvazek

Sice nebudeme vydělávat desítky tisíc, ovšem v tomto věku se rozhodně hodí mít vlastní příjem a nebýt závislý třeba na kapesném. Řada prací se dá realizovat z pohodlí domova, takže jsou vhodné klidně i pro maminky na mateřské dovolené. U nich to může být dlouhodobá záležitost, ale studenti mnohdy raději zvolí letní brigádu, aby nemuseli řešit zároveň práci a studium. Samozřejmě vždy záleží na dané brigádě a na tom, jak se domluvíte se zaměstnavatelem, kdy pracovní doba se dá mnohdy domluvit dopředu.

Kdo hledá najde

Najít si práci na tento částečný úvazek není mnohdy nic snadného, protože nám třeba nemusí vycházet se školou či hlavním pracovním poměrem. Třeba u studentů, jenž dokončili základní školní docházku, ale ještě nejsou plnoletí bývá s hledáním problém. Pro zaměstnavatele je tu totiž dost omezení, kdy takový mladý brigádník nesmí pracovat třeba s alkoholem a v nočních hodinách. Dále do 18 let nemůžeme podepsat hmotnou odpovědnost.

částečný úvazek

Abychom měli hledání o dost snadnější, tak můžeme použít online portál pro hledání práce. Brigády Brno nám zobrazí všechny nabídky na zkrácený úvazek v této oblasti. Můžeme do filtrů navolit mnoho různých parametrů, aby se nám zobrazili pouze nabídky, jenž vyhovují všem našim požadavkům. Přes tento portál můžeme zaměstnavatele rovnou kontaktovat a rovnou mu zaslat motivační dopis a životopis, aby naše šance na získání dané pozice byli slušné.

Mohlo by se vám také líbit: