Věda je část oboru, který ne součástí našeho života. Věda je úplně všude a nejde se jí jen tak vzdát. Bez vědy by nebyl svět, celý svět potřebuje vědu, protože věda nám dodává pocit jistoty, stability a zázemí. Vždyť jen si to představte. Co byste dělali, kdyby nebyly mobily? Nebo ještě lépe, kdyby dříve nebyly klasické pevné linky, Ano, i ty musel někdo vynaleznout. A úplně první vynálezce telefonu byl pan Bell. Ten vymyslel telefon. A když ho vymyslel, tak telefon byl pevná linka a byla tak obrovská a nedostupná, že si to skoro nikdo nemohl dovolit. Postupem času, jak roky plynuly, se pevná linka zmenšovala. Víte, je to tak s úplně každým vynálezem.

I počítání je věda.

Ze začátku je vždy nedokonalý, většinou velký a neforemný, ale postupem času se zdokonaluje a je lepší a výkonnější. A pevná linka taky tak byla. Trvalo jen pár let, než se z obra telefonu stala klasická pevná linka. Sluchátko mělo tvar vidlice a taky se jí tak říkalo. Za toto všechno může věda a vědci, kterým vděčíme za všechno. Já mám vědce ráda a obdivuji je a taky jsem si přála celý svůj život něco vynaleznout, ale nepodařilo se mi to. Nicméně potom, co byla pevná linka ve tvaru sluchátka vidlice, tak pak byla klasická, co známe z dvacátého století. Pěkná menší pevná linka, kterou měl doma asi každý.

I za foto vděčíme vědě.

Alespoň u nás měl pevnou linku každý a my jako děti jsme toho využívaly a stále jsme někam volaly, až babičce přišel tučný účet. Ale byla to sranda. A nakonec vznikly mobily. Taky ze začátku velké a neforemné tunové krabice. A nyní? Nyní věda šla dál a zdokonalila se, že mobil je tak malý a tenký, že se vejde do kapsy. A dají se s ním dělat takové věci, že mi někdy rozum stojí. Nicméně věda a móda se mění a s ním i styly mobilů. V dnešní době jsou populární velké, ale tenké mobily, které mají perfektní schopnosti a možnosti. Taky takový mám a jsem s ním velmi spokojená. A už si nedokážu ani představit můj život bez mobilu.

Mohlo by se vám také líbit: