Koupit si vlastní byt je při současných cenách finančně velice náročné i pro movité jedince, natož pak pro střední třídu. Levnější možnosti však také existují.

Alternativa ke standardnímu obydlí

Vlastníků bytů bude v budoucnu docela ubývat. Důvod je prostý, dnes jsou prostě obytné nemovitosti až příliš drahé, a tudíž pro stále větší počet lidí finančně nedostupné. Tato problematika se však netýká pouze našeho hlavního města, případně další velkých českých metropolí, ale v podstatě skoro každé obce. Ano, existují zapadlé vesničky, kde vlastní bydlení zájemcům nabízejí pomalu za hubičku, ale kupec tam pak musí také bydlet. A to se skoro nikomu nechce. V takových obcích nejenže není práce, ale často se tam nedá ani nakoupit. Zkrátka a dobře, život tam není jednoduchý, a tak po takovýchto místech nikdo moc netouží.

Mince s domkem

Sehnat si tak vlastní bydlení za příjemné peníze není žádná legrace, a to nejen u nás, ale obecně v celé Evropě. I když, jedno řešení by zde bylo, a sice mobilní domy. Není to ale bydlení pro každého. Nabízí relativně málo místa, ale na druhou stranu jsou zde i různá pozitiva, některá skutečně velká. A ne, nyní není řeč jen o ceně.

Mobilní domy nejnovější generace sice stále nejsou kdovíjak prostorné, a z logických důvodů ani být nemohou, ale na druhou stranu se v nich žije docela hezky. Jedním z důvodů je i skvěle zařízený interiér, což třeba u takových bytů nemá obdoby. Kdo bude chtít žít tímto způsobem, v podstatě se přestěhuje do kompletně zařízeného obydlí. Nemusí nic zařizovat, nic kupovat. Všechno má jako na talíři. To je velká pobídka, na kterou leckdo slyší. A díky tomu, že prodej mobilních domů Lavarohouse probíhá takřka v každém okrese, není problém si pár kousků alespoň zkusmo prohlédnout.

Poko

Méně podstatnou výhodou, i když jak pro koho, je rovněž fakt, že mobilní domy nejsou vedeny českým státem jako plnohodnotné stavby. Ony jimi také nejsou, jelikož jim chybí základy. Díky tomu je jejich koupě mnohem jednodušší, jelikož stačí pouze podat ohlášení na stavební úřad.

Mohlo by se vám také líbit: