O sprchování před koupáním panuje celá řada mýtů, ovšem je skutečně důležité, protože zbavuje naše tělo plavky nečistot. Vhodná je solární sprcha.

Sprchování před koupáním

Je důležité?

Řada lidí bere koupání před vstupem do veřejného či vlastního bazénu jako zbytečnost a řada jich ani nemá sprchu, což je skutečně špatně. Možná si to ani neuvědomujete, ale jenom na svém těle můžeme mít spoustu nečistot, jenž je třeba v prašném prostředí spousta. Hodně jich je i na plavkách, a proto se musíme před vstupem do bazénu sprchovat.

sprcgování v přírodě

Při tom je dovře použít navíc třeba mýdlo, jenž nám pomůže se zbavit veškerých nečisto. Jestliže se půjdeme koupat do bazénu bez sprchování, tak se veškeré nečistoty dostanou do vody, což není moc dobře. U veřejných koupališť se to řeší regulováním množství chemie, což skutečně funguje společně s dobrou filtrací, a proto je voda stále čistá. Ovšem proč do vlastního domácího bazénu cpát velké množství chemie, když seno něj stačí dobře starat, sprchovat se a dbát na pečlivou údržbu. Voda s malým množstvím chemie je totiž pro dlouhodobé koupání mnohem vhodnější.

Solární sprcha

Pokud tedy chcete mít stále čistou vodu, tak je zapotřebí zakoupit sprchu, ovšem těch je několik druhů. Velice moderní a užitečná je solární sprcha, jenž rozhodně není jen tak obyčejná a poskytne řadu výhod. Samozřejmě nejdůležitějším účelem je smýt z těla nečistoty a udržet čistou vodu v bazénu. Jistě se nechcete sprchovat v ledové vodě, protože ve vedrech to není vůbec nic příjemného.

hlavice sprchy

O příjemně teplou vodu se postará právě solární technologie, díky čemuž bude při slunečném počasí ve sprše stále dostatek teplé vody. Celé zařízení stojí na velice pevném podstavci, aby jej nebyl problém umístit třeba na nezpevněný povrch. Velkou výhodou je možnost rozebíraní, takže v případě potřeby ji přesunete jinam. Cena je sice o něco vyšší než u klasiky, ovšem teplá voda je mnohem příjemnější, a navíc Vám takové zařízení díky své kvalitě vydrží hodně dlouho. Můžete si vybrat z několika provedení, přičemž každé má své výhody a speciální design.

Mohlo by se vám také líbit: